31.03 Lihavõttepühade perepäev kell 13-16

Mulgi Elamuskeskus kutsub sind koos perega tähistama lihavõttepüha ikka meie juures, Mulgimaal.

Laupäeval, 31.03, kella 13.00 – 16.00 ootab sind meie juures sisukas programm, mis tervele perele tegevust pakub.

Kell 13.00 – 14.00 osale programmis “Lina – seemnest särgini”
Osalejad saavad erinevate meeltega tunnetada lina taime eri osasid, saavad ise taimest kiudu teha ja selle niidiks keerutada. Kuulatakse linatöid kirjeldavat muinasjuttu ning koos mängitakse linateemalist laulumängu. Lisaks meisterdatakse endale mälestuseks meene.
Kohtade arv on piiratud! Koha tagab vaid eelnev registreerimine. Saada kiri osaleja nime, vanuse ja kontaktandmetega  info@mulgielamuskeskus.ee

Kell 14:00 – 15:00 Munade värvimise töötuba
Lihavõttepühade üheks kombeks oli kinkida värvitud muna. Värvitud muna kinkimisega sooviti tervist ja jõudu kogu ülejäänud aastaks. Nii saab sel päeval osa võtta ka Mulgi Elamuskeskuses munade värvimise töötoast, kus üheskoos joonistame munadele kaunid mulgi mustrid või kaaruspaela.

Kell 14:30 – 15:30 Tegevused Jänes Joosuga
Kas teadsid, et lihavõtte sümboliks on jänes, kes sümboliseerib elujõudu ja elu. Sel päeval ongi meil külas laste rõõmuks Jänes Joosu! Tema viib pere pisematega läbi mänge ja üheskoos võetakse ette traditsioonilise munapeituse mäng.

Pere pisemad saavad ette võtta ka lõbusõidu poni Jaalaga, patsutada lammas Pähklikest ning veeta aega koos armsate küülikutega, kelle toimetamisi alati lõbus jälgida on. 

Praksub lõke ning LC Tõrva Marid küpsetavad maitsvaid pannkooke.

Terve päeva vältel saavad osalejad tutvuda Mulgi Elamuskeskuse ekspositsiooniga, mis avab ukse mulkide olemusse ja mulgi pärandkultuuri. 

Piletid on müügil Fienta piletimüügi keskkonnas, SIIN ning soetades pileti eelmüügist (kuni 29.03) on perepileti hind 25€. Koha peal on müügil piletid tavahinnaga, perepilet 29€.

Üksikkülastajatele kehtib tavapärane Mulgi Elamuskeskuse piletihind. Muuseumikaardiga on sissepääs tasuta.

Päeva programm on täienemas ning ajavakavs võib toimuda muudatusi. Jälgi meie sündmust ja ole kursis. Näeme juba varsti!