Avasta Mulgimaad

Mulgimaa on kultuuriline piirkond Lõuna-Eestis, mis köidab meeli eeskätt unikaalse looduse ja oma kultuurilise pärandiga.

Mulgimaa ajaloolis-kultuuriline piirkond on välja kasvanud Sakala muinasmaakonna lõunaosast ja asub tänaste Viljandi, Valga ja Pärnu maakonna territooriumil. See ala langeb kokku piirkonnaga, mille asukad kõnelesid, vähesel määral kõnelevad veel praegugi, mulgi murret. 
Ajalooliselt hõlmas Mulgimaa viit kihelkonda: Halliste, Helme, Karksi, Tarvastu ja Paistu. 

Vastavalt Mulgimaa paikkondlikele eripäradele jaotavad mulgid end ise poolnaljatamisi ka alljärgnevalt: Hallistes elavad ubamulgid, Helmes undrukumulgid, Karksis korbimulgid, Paistus kapsamulgid ja Tarvastus kamamulgid. 

Tänasel Mulgimaal asub 3 omavalitsust: Mulgi vald, Tõrva vald ja Viljandi vald (Mulgimaa on sellest lõunapoolne osa).

Mulgimaa suurim linn on Tõrva ning asub Valgamaal Helme kihelkonnas ja on Tõrva valla keskus.

Mulgimaa loodus on mitmekesine – siin on nii kõrgendikult ulatuvaid mäetippe kui ürgorgusid, jõgesid, suuri järvi kui väikesi järvesilmu, imeilus rabamaastik ning lugematul hulgal metsaalasid. Seega tasub Mulgimaale puhkama tulla kindlasti pikemaks ajaks kui vaid üheks päevaks. Anname sulle ka omalt poolt soovitusi, kuhu meid külastades võiksid veel minna ja mida näha. Erilisi ja vaatamist väärt kohti on siin kandis palju ning Mulgi Elamuskeskust külastades jagavad meie töötajad sulle veelgi soovitusi – ole vaid julge ja küsi!

Kuhu minna, mida teha Mulgimaal?

Aktiivne puhkus