VII Mulgi pidu “Midrilinnu pesä”

Seitsmes Mulgi pidu “Midrilinnu pesä” toimub 10. juunil Mulgi Elamuskeskuses!
 
Üles astuve laulje, tantsije, rahvamuusigu Mulgimaalt, pidu jakkup simmanige! Mulgi perepäev – kultuuripesä, lastekava, loomaaid, jõuproovi ja pallu muud.
 
Peo ajakava:
Kell 12.00 avatakse väravad, alguse saab Mulgi perepäev ja laat
Kell 13.00 alustab kultuuripesade programm
Kell 17.00 Suurejooneline Mulgi peo kontsertetendus – laval 1000 esinejat, solistidena astuvad üles Isabel Palu, Stefan, Rasmus Kadaja ja Triinu Taul
Kell 19.00 Simman legendaarse folkansambliga Untsakad
Mulgi peol saavad külalised Mulgi kultuuriga tutvust teha eriti lähedalt. Päeva esimene pool on täidetud minikontserdite ja ülesastumistega kultuuripesades, neist mitmetes on võimalik ka ise kaasa lüüa ja õppida selgeks mõni vahva mulgi tants või nali.
Lisaks kultuuripesadele jagub peopäeval tegevust nii suurtele kui väikestele. Peoalal toimub traditsiooniline käsitöömeistrite laat, süüa saab head mulgipärast toitu ja kaasa väärt nõuandeid hõrgutiste valmistamiseks. Külastajaid oodatakse osalema töötubades ja mulgilikes mõõduvõtmistes ning pere pisemate rõõmuks on kohal miniloomaaed. Ära ei unustata ka kirjanduse- ja kunstisõpru, kellele on mõeldud kunstiprogramm ning raamatupesa.
 
Mulgi peo kulminatsioon on suurejooneline kontsertetendus, mis annab pärimuslikule mulgi kultuurile uue kuue. Laval näeb nii tantsijaid, lauljaid, soliste kui ka rahvamuusika orkestrit. Kontsertetendus jutustab loo lootusest, armastusest ja toetusest, mida annavad ja vajavad nii meie lähedased pereliikmed, kui ka inimesed, kes elavad meiega ühises kultuuriruumis.
 
Peol astuvad üles Mulgimaa raudvara perekond Taulide näol, Eesti lõõtsakuningas Rasmus Kadaja, tõusev noor talent Isabel Palu, kandleõpetaja Heidi Öövel ning mulgi keeles laulmise debüüdi teeb aasta meesartist Stefan. Kontserdi saatebändis mängivad Indrek Mällo, Marvin Mitt, Kristo Joosep, Themuri Sulamanidze.
 
Mulgi peo näol on tegemist suurepärase võimalusega olla üks esimestest, kes saab sisse vaadata uhiuude Mulgi Elamuskeskusesse. Mulgi Elamuskeskus on kolme Mulgimaa omavalitsuse – Mulgi, Viljandi ja Tõrva valla- ühiselt loodud keskus, mis koondab mulgi kultuuri, infot, tooteid, teenuseid ja sündmusi.
PILETIINFO:

Sissepääs esinejatele ja kuni 16-aastastele (k.a) tasuta,
Täispilet 15€

Mulgi Elamuskeskus on 10.06 avatud kella 12.00-20.00 ning sel päeval kehtib kõikidele Mulgi peolistele ekspositsiooni külastuseks soodne erihind 7 € (kehtib vaid koos Mulgi peo piletiga!), lastele (0-5.a, k.a) on Elamuskeskuse külastus tasuta.
Mulgi Elamuskeskuse ekspositsiooni pole 10.06 võimalik eraldi, ilma Mulgi peo piletita, külastama tulla.

 
Piletid müügil:
Karksi-Nuia Kultuurikeskus
Abja Kultuurimaja
Mõisaküla Kultuurimaja
Riidaja COOP kauplus
Hummuli COOP kauplus
Tõrva Keskväljaku Lillesalong
Tõrva Veemõnula